Demony
Wątek zamknięty


(守鶴, Shukaku)Legendarny, jednoogoniasty demon, wyglądem przypominający Tanuki. Jego olbrzymie ciało złożone jest z piasku, który pokrywają czarne pieczęcie. Przerażającą twarz zdobią czarne ślepia z żółtymi tęczówkami i źrenicami w kształcie shurikenów. Jego szeroki i długi, pokryty dużymi łuskami, ogon dopełnia wizerunek nieprzyjemnego potwora.

Shukaku nie tylko z wyglądu jest odpychający - jego grubiański charakter nie zdaje się przeczyć wizerunkowi. Uwielbia wypoczywać i bawić się, lecz tylko tak, jak on ma na to ochotę. Główne rozrywki to picie oraz sprawianie innym cierpienia. Z tego też względu relacje z innymi istotami nie należą do najlepszych - preferuje własne towarzystwo.


(守鶴, Matatabi)Dwuogoniasty jako jedyny z dziesięciu bestii nie posiada skóry. Jego ciało pokryte jest bowiem niebieskimi płomieniami. Grzbiet i łapy zdobią zaś czarne, wite linie. Przypomina więc tygrysa o długich, jasnych kłach i pazurach. Cechuje go heterochromia, czyli różnobarwność oczu. Prawe wypełnione jest żółcią, lewe zaś lekką zielenią.

Matatabi z reguły należy do spokojnych stworzeń. Jedynie w sytuacji zagrożenia staje się niezwykle groźnym i potężnym przeciwnikiem. W głównej mierze polega na swym ogniu, który nie dość, iż jest niezwykle szybki, to i mogący stopić niejedną stal. Do ludzi podchodzi sceptycznie. Unika ich i nie atakuje bez uzasadnienia. Nie widziano go od przeszło pięćdziesięciu lat, dlatego też ciężko określić, gdzie aktualnie przebywa oraz czym się zajmuje.

Powrót do "Fabuła"Wątek zamknięty