Profesje

Każdy wojownik, już na początku swojej przygody, powinien zdecydować jak rozwijać się będzie jego wachlarz umiejętności. Można być dobrym we wszystkim, lecz nie najlepszym. Profesja określa kierunek, w którym ninja rozwija swoje najpotężniejsze zdolności. Poniżej przedstawiona została lista możliwych do opanowania profesji wraz z krótkim opisem.

Lista profesji

Szpieg

Zawód wysoko pożądany przez najróżniejsze klany i organizacje. Egzystuje na umiejętnościach tropicielskich i kamuflażowych. Główny talent profesji stanowi skradanie się, czyli stawianie bezdźwięcznych kroków, które pozostawiają szpiega w bezpiecznej, niewykrywalnej pozycji. Ponadto w skład zdolności zalicza się także wykrywanie chakry przeciwników z odległości sięgającej jednego kilometra, bądź ukrywanie własnej, co też powoduje kłopot dla znakomicie wyszkolonych sensorów.

Medyk

Osoba podejmująca walkę w ostateczności, ceniona oraz mocno chroniona w czasie wojny. Głównym zadaniem medyków jest zajmowanie się rannymi ninja. Ich dłonie wydzielają zieloną, leczniczą chakrę, która na wysokim poziomie wyszkolenia regeneruje zarówno proste, jak i ciężkie rodzaje ran. Na domiar tego po świecie rozchodzą się legendy, iż niektóre jednostki osiągnęły poziom zdolny do wskrzeszania zmarłych.

Zabójca

Dla zwykłego zabijaki śmierć to jedynie zabawa. Dla zabójcy zaś, śmierć stanowi sztukę profesjonalnej walki. W wachlarz zdolności zalicza zatrzymywanie broni gołymi rękoma, ponadto wysoko wyszkolony ninja posiada talent do pojedynku z zamkniętymi oczami. Na dobitek zaznajamia się z kunsztem tworzenia znakomitych trucizn, których zastosowanie sięga natychmiastowej śmierci przeciwnika.

Mistrz chakry

uNinja, który w dużej mierze polega na swej wewnętrznej energii. Radzi sobie z jej odpowiednim kierowaniem, co też umożliwia spożytkowanie szerokiego pakietu umiejętności. Do nich zalicza się bowiem materializację natury, wzrost pokładów chakry czy też umiejscowienie jej w broni białej lub miotanej. Z drugiej strony profesja wiąże się z manipulacją mocy, będącą w stanie zwiększyć także atrybuty fizyczne.

Specjalista w Taijutsu

Profesja kładąca nacisk na szkolenie ciała pod kontem wytrzymałościowym i sprawnościowym. Ninja z tego rodzaju prowadzi pojedynki opierając się na walce wręcz. Siła wyprowadzanych ciosów oraz ich gracja nie równa się zwykłym szarakom. Specjalistę cechuje co więcej nadzwyczajna szybkość, bądź zdolność odczytywania ruchów z nóg. A w przypadku dużej dawki złości, dźwiga się ponad własne możliwości, czyniąc własne ruchy jeszcze bardziej destrukcyjnymi.