Dom rodzinny Ryo

#148 dodano: 13 czerwca 2017, 22:04:31Dom Ryo to budynek, który zwykłego, szarego człowieka raczej nie zaintryguje, ale kogoś kto zna się na architekturze, może na pewno zainteresować.


Konstrukcja została stworzona z wyraźnym stylem właściciela. Deski, z których powstały ściany, zostały sprowadzone, aż z Chikai, ze słynnych lasów Senju. Taki rodzaj drzewca, nadaje budynkowi wieczny połysk, zupełnie jakby ten został pokryty lakierem. Wszystkie sześć par okien nie zostały wykonane ze szkła, a z cieniutkiej warstwy kryształu o zabarwieniu czerwonym. Efekt jest bardzo ciekawy, albowiem do środka wpada jedynie czerwone światło. Łatwo sobie uzmysłowić, że nie jest to codzienny widok. Podobnie wyglądają drzwi, lecz te, choć także są z kryształu, mają sporo grubszą warstwę i mocno matowe zabarwienie, tak, aby nikt nie mógł przez nie podglądać.


Spadzisty dach został zaprojektowany z myślą o poddaszu, by te mogło być zdatne do użytku. Tam bowiem Ryo chowa swoje cenne rzeczy, w które wchodzą zarówno drobiazgi, jak i cenne pamiątki rodzinne.


Na parterze znajdują się cztery pomieszczenia. Sypialnia Ryo: skromne miejsce, gdzie znajduje się jedynie łóżko i mała komoda, oraz biurko z krzesłem. Kuchnia w skład której wchodzi lodówka, kuchenka, zlew i stół jadalniany dla pięciu osób. Łazienka z wanną, ciepłą wodą, ręcznikami, oraz podstawowymi środkami kosmetycznymi, takimi jak choćby mydło.


Wchodząc do środka domu, wchodzimy automatycznie do salonu, czyli najbardziej przestrzennego miejsca. Te zostało zaprojektowane z myślą o treningu. Można tu spokojnie poćwiczyć, ale też bez ekscesów, by cały kondygnacja nie uległa zniszczeniu. Chodzi tu raczej o podstawowe Taijutsu.


Na górze znajdziemy cztery pokoje gościnne, które niczym nie różnią się od pokoju właściciela. Są takiej samej wielkości i z takim samym wyposażeniem.


Z pierwszego piętra prowadzą maleńkie schodki na wcześniej wspomniany stryszek. Warto przypomnieć, że budynek posiada także piwnice, lecz jej zawartość znana jest tylko właścicielowi. Nie zapominajmy, że podłoga została wykonana z tego samego rodzaju desek, co i ściany.Opis stworzony przez Ryo